لطفاً چند لحظه صبر نمایید ...

اصول تمیز کردن و نگهداری کت و شلوار و کفش

در این مقاله از مجموعه مقالات پاکلین آموز قصد ما بیان ا صول تمیز کردن و نگهداری کت و شلوارو از آن مهمتر کفش های شماست که روی تیپ شما بسیار تاثیر گذارند. بنابراین با ما همراه باشید.

 بدانید که چه زمانی باید کت و شلوار رسمی را با غیر رسمی تعویض کنید

بلافاصله بعد از رسیدن به خانه کت و شلوارتان را روی چوب لباسی آویزان کنید تا به مدت ۲ الی ۳ ساعت هوا بخورد. سپس در صورت عدم وجود لکه روی آن می توانید آن را در کمد لباس ها قرار دهید. حتما از آویزهای چوبی برای این کار استفاده کنید.

 کت تان را حین آویزان کردن تا کنید

با این کار شما کت را امن‌تر، بدون چروک و صاف نگاه داشته اید. این در صورتی است که کت شما تنها یک دکمه داشته باشد. در صورتی که کت شما دو یا سه دکمه داشت حین آویزان کردن حتما دکمه ی پایینی را ببندید.

خشکشویی آنلاین

بعد از بارش باران حتما کفش ها را باید تمیز کرد

این کار دقیقا برعکس شستن ماشین تان است. واکس روی کفش موجب تمیز کردن آن و مقابله با رطوبت و لکه های آن می شود. اگر حس کردید که باران دیگری در کار نیست حتما بعد از شستن از براق کننده هم استفاده کنید. این کارها جمعا ۱۵ دقیقه از وقت شما را می گیرد اما انجام ندادن آن ها موجب شلخته دیده شدن کفش ها و درنهایت به خوبی دیده نشدن کت و شلوار و نهایتا تیپ شماست.

اتو بخار بکشید

به جای اینکار می توانید قبل از اتو کشیدن روی یقه و خط دکمه های پیراهن کمی آب اسپری کنید و سپس اتو کشیدن را شروع کنید. این ها قسمت های مهمی هستند که باید اتو کشیده شوند. در صورتی که جنس این قسمت ها نرم تر است باید دقت بسیار بالایی حین اتو کشیدن به خرج دهید. علاوه بر آن پشت پیراهنتان را نگاه کنید تا در صورت بروز چروک آن را برطرف کنید.